1812PC104KAT2A
DigiKey Part Number
478-1812PC104KAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-1812PC104KAT2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-1812PC104KAT2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812PC104KAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)