Image for 1808SC272KAT1A is not available
1808SC272KAT1A
DigiKey Part Number
478-1808SC272KAT1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808SC272KAT1A
Description
CAP CER SMD
Detailed Description
2700 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)