1808GC471MAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF42CR73D471MYTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808GC471MAZ2A
Description
CAP CER SMD
Detailed Description
470 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)