1808GA151JAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
150 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
1808GA151JAT1A
DigiKey Part Number
1808GA151JAT1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1808GA151JAT1A
Description
CAP CER 150PF 2KV NP0 1808
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1808GA151JAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)