1210GC222MAZ2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±20% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210GC222MAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF32JR73D222MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210GC222MAZ2A
Description
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)