1210GA151KAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
150 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
1210GA151KAT1A
DigiKey Part Number
1210GA151KAT1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210GA151KAT1A
Description
CAP CER 150PF 2KV NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210GA151KAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)