12105E394MAT2A
DigiKey Part Number
12105E394MAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12105E394MAT2A
Description
CAP CER 0.39UF 50V Z5U 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.39 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
12105E394MAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)