Image for 0805PC192KAT2A is not available
0805PC192KAT2A
DigiKey Part Number
478-0805PC192KAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805PC192KAT2A
Description
CAP CER 1900PF 250V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1900 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
0805PC192KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)