0805AA330MAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
33 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
0805AA330MAT1A
DigiKey Part Number
478-0805AA330MAT1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805AA330MAT1A
Description
CAP CER 33PF 1KV C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0805AA330MAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)