08055U910JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
91 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
08055U910JAT2A
DigiKey Part Number
08055U910JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08055U910JAT2A
Description
CAP CER 91PF 50V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
08055U910JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.045" (1.15mm)