08052U121GAT2A
DigiKey Part Number
478-10461-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-10461-1-ND - Cut Tape (CT)
478-10461-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08052U121GAT2A
Description
CAP CER 120PF 200V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
08052U121GAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.045" (1.15mm)