08051K150JAWTR is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
15 pF Thin Film Capacitor 100 V 0805 (2012 Metric)
0805-F
08051K150JAWTR
DigiKey Part Number
08051K150JAWTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051K150JAWTR
Description
CAP THIN FILM 15PF 100V 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
08051K150JAWTR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage - Rated
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Features
RF, High Q, Low Loss
Capacitance
15 pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.029" (0.73mm)