08051A680GA12A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 3.922
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
68 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
08051A680GA12A
DigiKey Part Number
08051A680GA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051A680GA12A
Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
08051A680GA12A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)