08051A2R0JAT2A
DigiKey Part Number
08051A2R0JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051A2R0JAT2A
Description
CAP CER 2PF 100V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
08051A2R0JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)