05085C103KAT2A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 05085C103KAT2A |
Description | CAP CER 10000PF 50V X7R 0508 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0508 (1220 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 05085C103KAT2A Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL (Reverse Geometry) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0508 (1220 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.050" L x 0.079" W (1.27mm x 2.00mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.040" (1.02mm) |