04023U110FAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 81.247
Datasheet
11 pF ±1% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04023U110FAT2A
DigiKey Part Number
04023U110FAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023U110FAT2A
Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
04023U110FAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)