0201YA150KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 590
Datasheet
In Stock: 0
Direct
Murata Electronics
Direct
Murata Electronics
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
YAGEO
15 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
0201YA150KAT2A
DigiKey Part Number
0201YA150KAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201YA150KAT2A
Description
CAP CER 15PF 16V NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0201YA150KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)