02016G153ZAT2A
DigiKey Part Number
478-1053-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02016G153ZAT2A
Description
CAP CER 0.015UF 6.3V Y5V 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF -20%, +80% 6.3V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
02016G153ZAT2A Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tolerance
-20%, +80%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)