02015A6R0DAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
6 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
02015A6R0DAT2A
DigiKey Part Number
478-02015A6R0DAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02015A6R0DAT2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
02015A6R0DAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)