02013A9R0DAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 272.391
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Upgrade
YAGEO
Upgrade
YAGEO
Vishay Vitramon
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
TDK
9 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
02013A9R0DAT2A
DigiKey Part Number
02013A9R0DAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02013A9R0DAT2A
Description
CAP CER 9PF 25V NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
02013A9R0DAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)