02013A3R6CAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Murata Electronics
In Stock: 14.600
YAGEO
In Stock: 28.427
TDK
In Stock: 684
Walsin Technology Corporation
3.6 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
02013A3R6CAT2A
DigiKey Part Number
02013A3R6CAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02013A3R6CAT2A
Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
02013A3R6CAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)