02013A200JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 45.759
Datasheet
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Johanson Technology Inc.
Johanson Technology Inc.
Walsin Technology Corporation
20 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
02013A200JAT2A
DigiKey Part Number
478-02013A200JAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
02013A200JAT2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
02013A200JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)