01016D332KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Taiyo Yuden
3300 pF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric)
01016D332KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM02AR50J332KHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
01016D332KAT2A
Description
CAP CER 3300PF 6.3V X5R 01005
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
01016D332KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)