ZP160.80.60UJH TM PC
ZP160.80.60UJH TM PC
ZP160.80.60UJH TM PC
DigiKey Part Number
6397-ZP160.80.60UJHTMPC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZP160.80.60UJH TM PC
Description
light gray,gasket,handle,PC,IP65
Customer Reference
Detailed Description
Box Plastic, Polycarbonate (PC) Light Gray Cover Included 7.201" L x 3.201" W (182.90mm x 81.30mm) X 2.36" (60.00mm)
Category
Area (L x W)
24.3in² (157cm²)
Thickness
0.118" (3.00mm)
Size / Dimension
7.201" L x 3.201" W (182.90mm x 81.30mm)
Ratings
Height
2.36" (60.00mm)