ZP160.80.60JH TM PC
ZP160.80.60JH TM PC
ZP160.80.60JH TM PC
DigiKey Part Number
6397-ZP160.80.60JHTMPC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZP160.80.60JH TM PC
Description
light gray, cut gasket, PC, IP65
Customer Reference
Detailed Description
Box Plastic, Polycarbonate (PC) Light Gray Cover Included 6.299" L x 3.150" W (160.00mm x 80.00mm) X 2.36" (60.00mm)
Category
Area (L x W)
19.8in² (128cm²)
Thickness
0.118" (3.00mm)
Size / Dimension
6.299" L x 3.150" W (160.00mm x 80.00mm)
Ratings
Height
2.36" (60.00mm)