ZP105.105.45UJH TM PC
ZP105.105.45UJH TM PC
ZP105.105.45UJH TM PC
DigiKey Part Number
6397-ZP105.105.45UJHTMPC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZP105.105.45UJH TM PC
Description
light gray,gasket,handle,PC,IP65
Customer Reference
Detailed Description
Box Plastic, Polycarbonate (PC) Light Gray Cover Included 5.375" L x 4.125" W (136.53mm x 104.78mm) X 1.772" (45.00mm)
Category
Area (L x W)
22.1in² (143cm²)
Mfr
Design
Cover Included
Series
Material
Packaging
Retail Package
Color
Light Gray
Part Status
Active
Thickness
0.118" (3.00mm)
Container Type
Box
Features
Card Guides, PCB Supports, Sealing Gasket
Size / Dimension
5.375" L x 4.125" W (136.53mm x 104.78mm)
Ratings
Height
1.772" (45.00mm)