KTM-3M60S-D12
DigiKey Part Number
5055-KTM-3M60S-D12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTM-3M60S-D12
Description
RELAY TIME DELAY 200~230VAC(50/6
Customer Reference
Detailed Description
On-Delay Time Delay Relay 4PDT (4 Form C) Fixed, 60 Sec Delay 3A @ 220VAC/30VDC Socketable
Category
Circuit
4PDT (4 Form C)
Manufacturer
KOINO
Delay Time
Fixed, 60 Sec
Series
Contact Rating @ Voltage
3A @ 220VAC/30VDC
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
12VDC
Part Status
Active
Termination Style
Plug In, 14 Pin