KPL30W-L2C-Y
DigiKey Part Number
5055-KPL30W-L2C-Y-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KPL30W-L2C-Y
Description
LED PNL IND YELLOW DIFF SRW TER
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow Diffused 12V 20mA Screw Terminal
Category
Ratings
AC/DC
Voltage
12V
Series
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
1.18" (30.0mm)