KPL30W-L1C-R
DigiKey Part Number
5055-KPL30W-L1C-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KPL30W-L1C-R
Description
LED PNL IND RED DIFF SRW TER
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 6V 20mA Screw Terminal
Category
Ratings
AC/DC
Voltage
6V
Series
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
1.18" (30.0mm)