KPL30-L2C-G
DigiKey Part Number
5055-KPL30-L2C-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KPL30-L2C-G
Description
LED PNL IND GREEN DIFF SRW TER
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 12V 20mA Screw Terminal
Category
Ratings
AC/DC
Voltage
12V
Series
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
1.18" (30.0mm)