WK73S3ATTE34L0F
DigiKey Part Number
2019-WK73S3ATTE34L0FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK73S3ATTE34L0F
Description
RES 34 MOHM 1% 1.5W 2512
Detailed Description
34 mOhms ±1% 1.5W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
WK73S3ATTE34L0F Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Size / Dimension
0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)