WK73R3ATTE754J
DigiKey Part Number
2019-WK73R3ATTE754JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK73R3ATTE754J
Description
RES 750K OHM 5% 2W 2512
Detailed Description
750 kOhms ±5% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
WK73R3ATTE754J Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.252" W (3.10mm x 6.40mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)