WK73R3ATTE1691F
DigiKey Part Number
2019-WK73R3ATTE1691FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK73R3ATTE1691F
Description
RES 1.69K OHM 1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.69 kOhms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
WK73R3ATTE1691F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Part Status
Active
Size / Dimension
0.122" L x 0.252" W (3.10mm x 6.40mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)