WK73R2JTTE3481F
DigiKey Part Number
2019-WK73R2JTTE3481FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK73R2JTTE3481F
Description
RES 3.48K OHM 1% 1W 1812
Customer Reference
Detailed Description
3.48 kOhms ±1% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
WK73R2JTTE3481F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)