WK73R2ATTD4220F
DigiKey Part Number
2019-WK73R2ATTD4220FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-WK73R2ATTD4220FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-WK73R2ATTD4220FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK73R2ATTD4220F
Description
RES 422 OHM 1% 1W 805
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
422 Ohms ±1% 1W Chip Resistor Wide 0805 (2012 Metric), 0508 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
WK73R2ATTD4220F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Part Status
Active
Size / Dimension
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)