WG732HTTE100M
DigiKey Part Number
2019-WG732HTTE100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WG732HTTE100M
Description
RES 10 OHM 20% 1.5W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±20% 1.5W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WG732HTTE100M Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)