TLR3APSDTE2L00F50
DigiKey Part Number
2019-TLR3APSDTE2L00F50TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-TLR3APSDTE2L00F50CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-TLR3APSDTE2L00F50DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLR3APSDTE2L00F50
Description
RES 0.002 OHM 1% 5W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 mOhms ±1% 5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
EDA/CAD Models
TLR3APSDTE2L00F50 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)