SR73W3ATTER143F is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
143 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
SR73W3ATTER143F
DigiKey Part Number
2019-SR73W3ATTER143FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR73W3ATTER143F
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SR73W3ATTER143F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)