SR73W3ATTER100F
DigiKey Part Number
2019-SR73W3ATTER100FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR73W3ATTER100F
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
SR73W3ATTER100F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)