SR73W2HTTER464F is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
464 mOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
SR73W2HTTER464F
DigiKey Part Number
2019-SR73W2HTTER464FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR73W2HTTER464F
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SR73W2HTTER464F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)