SR733ATTE2R4G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.4 Ohms ±2% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
SR733ATTE2R4G
DigiKey Part Number
2019-SR733ATTE2R4GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR733ATTE2R4G
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SR733ATTE2R4G Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)