SR732HTTER274F
DigiKey Part Number
2019-SR732HTTER274FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SR732HTTER274FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SR732HTTER274FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR732HTTER274F
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
274 mOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
SR732HTTER274F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)