SR732BTTDR249F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
249 mOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
SR732BTTDR249F
DigiKey Part Number
2019-SR732BTTDR249FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR732BTTDR249F
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SR732BTTDR249F Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)