SPR2CT52R220J
DigiKey Part Number
2019-SPR2CT52R220JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SPR2CT52R220JCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPR2CT52R220J
Description
RESISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Carbon Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.472" L (4.20mm x 12.00mm)