SLW07TTER100F
DigiKey Part Number
2019-SLW07TTER100FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SLW07TTER100FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SLW07TTER100FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLW07TTER100F
Description
RESISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Flame Proof, Safety Metal Element
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Flame Proof, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
0/ +150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)