SLR1TTE9090D
DigiKey Part Number
2019-SLR1TTE9090DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLR1TTE9090D
Detailed Description
909 Ohms ±0.5% 1W Chip Resistor 2512 J-Lead Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)