SLR1TTE7873F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
787 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 J-Lead Automotive AEC-Q200 Thick Film
SLR1TTE7873F
DigiKey Part Number
2019-SLR1TTE7873FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLR1TTE7873F
Description
SLR SMD-RESISTOR CURRENT SENSE
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C
Part Status
Active
Package / Case
2512 J-Lead
Resistance
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)