SG73S2ARTTD3301F
DigiKey Part Number
2019-SG73S2ARTTD3301FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SG73S2ARTTD3301FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SG73S2ARTTD3301FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73S2ARTTD3301F
Description
RES 3.3K OHM 1% 1/4W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)