SG73S2ARTTD1102F is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
11 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
SG73S2ARTTD1102F
DigiKey Part Number
2019-SG73S2ARTTD1102FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73S2ARTTD1102F
Description
RES 11K OHM 1% 1/4W 0805
Detailed Description
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)