SG73P2E1RTTD2152D
DigiKey Part Number
2019-SG73P2E1RTTD2152DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73P2E1RTTD2152D
Description
RES 21.5K OHM 0.5% 1W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5 kOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)